Instructie proefgericht rijden…een goede voorbereiding is het halve werk!

1656240_623631984368862_1233958387_nDe regiokampioenschappen dressuur voor pony’s worden zaterdag 15 februari op drie locaties verreden, namelijk in Brummen, Nijkerk en Kootwijkerbroek. Om de puntjes nog op de ‘i’ te zetten, werd er op zondag 2 februari voor de afgevaardigde RvH ponycombinaties op Hippisch Centrum Groot-Zande individuele instructie gegeven om proefgericht te rijden.

Instructrice Inge Noij heeft ongeveer 20 minuten per combinatie les gegeven om tot verbeterpunten te komen van de te rijden proef. Op de reeds losgereden pony’s reed men eerst de proef waarbij tussentijdse aanwijzingen werd gegeven. Direct werd de proef besproken met eventuele verbeterpunten om vervolgens de aanwijzingen toe te passen in de opnieuw te rijden proef.

1551641_623631651035562_924180788_nDeze tweede proef werd door Gerke op video opgenomen en nadat de pony verzorgd en op de trailer was gezet, konden de kinderen naar ‘De Nok’ om de proef op video terug te kijken. Onder begeleiding en met toelichting van Anouschka Aufenacker werd de proef bekeken en kon zij de ruiters ook nog van zeer nuttige tips voorzien. Deze praktijkles gecombineerd met de evaluatie op video werd als zeer leerzaam ervaren en is zeker voor herhaling vatbaar. Nu duimen we natuurlijk dat deze tips de ruiters Jill, Sam, Floor, Nina, Mieke, Nanke en Janine op de Gelderse Kampioenschappen verder helpen en wij wensen ze dan ook allemaal heel veel succes. 

Het is natuurlijk leuk om de prachtige combinaties aan te moedigen door te gaan kijken naar hun prestaties op de Gelderse Kampioenschappen, zie onderstaand schema:

Brummen: 

09.45 uur: Sam van der Kuijl met Anjershof Memorie M2 dressuur, Cat D pony’s
11.46 uur: Floor van der Kuijl met Hoge Linthorst Maverick M1 dressuur, Cat C pony’s
19.22 uur: Jill Hendriks met Keulse Hoeve’s Zorro Z2 dressuur, Cat D pony’s

Nijkerk: 

13.23 uur: Nanke Oosterink met Lolo L1 dressuur, Cat D pony’s
17.16 uur: Nina Luesink met Maud M1 dressuur, Cat B pony’s
19.20 uur: Janine Menting met Hurby L1 dressuur, Cat B pony’s

Kootwijkerbroek:

18.45 uur: Mieke Minkhorst met Matcho B dressuur, Cat D pony’s

 

Plaats een reactie